pizama33

Dobiegł końca pierwszy okres roku szkolnego 2018/2019 i nadszedł czas na podsumowanie pracy Samorządu Szkolnego w ostatnim czasie. W grudniu i styczniu działo się naprawdę dużo. Odwiedził nas Święty Mikołaj ze słodkimi prezentami oraz podróżnik z grupy Trzask opowiadający o Islandii - krainie ognia i lodu. Wielu uczniów włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Zebrane produkty dostarczyliśmy do punktu w Dukli. We współpracy z uczniami świetlicy przygotowaliśmy dekorację korytarzy. Nasza pani plastyczka Katarzyna Rąpała pokazała nam jak ze zwykłych słoików wyczarować piękne lampiony do ozdobienia wigilijnych stołów. Wręczyliśmy je wraz z życzeniami dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Najwięcej zaangażowania i emocji wzbudził Konkurs na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”. Swoje umiejętności plastyczne zaprezentowali nam uczniowie od 1 do 8 klasy Szkoły Podstawowej. Samorząd Szkolny przygotował dyplomy i nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych. Wręczyła je pani wicedyrektor Anna Patla po jasełkach.
Oto wyniki tego konkursu:
I miejsce: Liliana Folcik oraz Jakub Stec
II miejsce: Igor Wojtyczek oraz Jan Wilusz
III miejsce: Karol Siudak oraz Ola Świdrak
Wyróżnienia: Kinga Golik, Emilia Wilusz, Amelia Habrat, Gabriel Patrylak, Łukasz Klara, Łukasz Stec, Zuzia Gazda, Jakub Bystrański.
Od dłuższego czasu zbieraliśmy zakrętki, by wspomóc prowadzenie rehabilitacji Maćka Huczwy z Rogów. W grudniu przekazaliśmy 6 dużych worków rodzinie Maćka. Pamiętajcie - zbiorka trwa nadal!
W styczniu zakończyliśmy akcję „Góry Grosza”. Zebrana kwota 577,70zł zostanie przekazana Towarzystwu „Nasz Dom”, które pomaga dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dwie klasy 5b i 3 gimnazjum zdobyły dodatkowe piątki z matematyki za wygranie rywalizacji w „Górze Grosza”.
Włączyliśmy się również w zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W nowym półroczu planujemy kolejne akcje i konkursy.


Samorząd Szkolny