gg1

Jak co roku, SAMORZĄD UCZNIOWSKI zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskiej akcji ,,GÓRA GROSZA”, organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM. Zebrane pieniądze w ramach akcji przeznaczane są na pomoc dla dzieci wychowujących się poza domem rodzinnym. Aby zmobilizować uczniów do zbiórki pieniędzy i zwiększyć emocje ustalono, że uczniowie z klasy, którzy uzbierają największą ilość monet i największa kwotę otrzymają piątkę z matematyki z kategorii – aktywność. Po pierwszym podliczeniu prowadziły dwie klasy III gimnazjum i V b i tak już zostało, pomimo, że uczniowie innych klas mobilizowali się. Pozytywny skutek był taki, że "urosła większa góra grosza", bo o to chodziło, ale zwycięstwa wymienionym wyżej klasom już nikt nie odebrał.
A oto ostateczne wyniki:
W kategorii największa ilość monet zwyciężyła klasa III Gimnazjum.
W kategorii największa kwota zwycięstwa nie dała sobie odebrać klasa 5b Szkoły Podstawowej.
W tym roku udało nam się zebrać rekordową kwotę, bo aż 577 złotych i 70 groszy. W tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy do Kasi, Weroniki i Łucji z klasy ósmej, które posegregowały i policzyły aż 12 334 monety!
Wyniki zbiórki w poszczególnych klasach możecie poznać przeglądając zdjęcia.
Dziękujemy wszystkim za okazane serce i udział w tej akcji, gdyż każda, nawet drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.


Samorząd Uczniowski