logo sowa cmyk v3a 02

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!
W ramach akcji uczniowie klasy VIII wzięli udział w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji był komiks oraz film animowany, który pokazał uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim! Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, w którym do wygrania były ciekawe nagrody. Zwycięzcami konkursu zostali: Tomasz Stępkowicz, Diana Gosztyła oraz Jagoda Wiatr . Otrzymali oni nagrody w formie bonu na zakup w Empiku.
Zajęcia w ramach projektu przeprowadziła 7 listopada nauczycielka Lucyna Kandefer.
Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.