Dnia 06.06.2018r. w naszej szkole jak co roku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - Tytusa Trzecieskiego. W tym dniu cała społeczność szkolna wybrała się na wycieczkę do Krosna, którą zorganizował Szkolny Samorząd. W Krośnie zwiedziliśmy Muzeum Podkarpackie, w którym szczególną atrakcją była wystawa eksponatów lamp naftowych. Muzeum w Krośnie jest w posiadaniu najliczniejszej i najbardziej efektownej kolekcji lamp naftowych w Europie. Różnią się one wyglądem od pierwszej lampy naftowej, powstałej w 1853 r. z inicjatywy Ignacego Łukasiewicza. Zgromadzone w muzeum lampy powstawały w latach 1860-1950 w licznych wytwórniach światowych: austriackich, niemieckich, węgierskich, francuskich, angielskich, amerykańskich i polskich. Reprezentują kolejne etapy rozwoju oświetlenia naftowego, od współczesnego modelu pierwszej lampy naftowej po różnorodne obiekty służące do oświetlania wnętrz mieszkalnych, publicznych i przemysłowych. Ponadto uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat dziejów historii Krosna i okolic. Obejrzeli galerię twórców krośnieńskich XIX i XX w., szkło podkarpackich hut oraz eksponaty archeologiczne.

Oprócz zwiedzania Muzeum, uczniowie mieli czas na wspólny z wychowawcami spacer po krośnieńskim rynku, krótki odpoczynek przy fontannie oraz lody dla ochłody. Po powrocie do Miejsca Piastowego, w parku odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Takie nietypowe obchody Dnia Patrona Szkoły nie są tylko dniem wolnym od nauki, ale również dobrą lekcją historii o naszym najbliższym regionie.