21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Z tej okazji, w lutym i marcu biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami: Iwoną Hadałą, Bożeną Lajdanowicz, Magdaleną Świerczyńską, Bożeną Szczepaniak oraz Moniką Pietruś zorganizowała w naszej szkole szereg konkursów, mających na celu promowanie dbałości o język ojczysty. Uczniowie klas: IIIa, IIIb, IVa, IVb, V oraz VI wzięli udział w konkursach, w których musieli się wykazać bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych, związków frazeologicznych, rozszyfrowywali ukryte słowa, zmagali się z trudnymi łamańcami językowymi, wykazali się również umiejętnościami kaligraficznymi oraz pięknego czytania.

A oto konkursy i ich zwycięzcy:

,,Mistrz kaligrafii”

Kl. IIIa I miejsce Bartosz Niżnik, II miejsce Julia Olejnik, III miejsce Bartłomiej Drozd

Kl. IIIb I miejsce Jakub Stec, II miejsce Oskar Galej-Rodzinka, III miejsce Karol Siudak

,,W krainie ortografii”

Kl. IVa- I miejsce Zuzanna Golik, II miejsce Wiktor Węgrzyn, III miejsce Aleksandra Gibała

Kl.IVb – I miejsce Magdalena Drozd, II miejsce Krzysztof Bara, III miejsce Julia Sechman

,,Z polszczyzną za pan brat”

Kl. V – I miejsce Mateusz Karaś, II miejsce Maciej Belczyk, III miejsce Natalia Krawiec

Kl. VII miejsce Weronika Czub, II miejsce Maciej Węgrzyn, III miejsce Piotr Turek

,,Mistrz pięknego czytania’’

Uczniowie uczęszczający do świetlicy – I miejsce Maja Skalska oraz Oskar Galej-Rodzinka,

II miejsce Maja Olejnik, III miejsce Patryk Kilar, wyróżnienie – Julia Olejnik oraz Grzegorz Dejnowiec

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodycze. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku, wielu uczniów naszej szkoły weźmie aktywny udział w obchodach tego święta. Pamiętajmy, że nasz język ojczysty jest naszym skarbem, symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Beata Iwanicka