11Dnia 27 stycznia 2018 r. w sobotę bardzo wcześnie rano (a to już prawie ferie!!!) wyjechałyśmy na I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek do Lublińca, gdzie do przesłuchań dopuszczono ponad 100 prezentacji. Naszym opiekunem była pani Renata Leśniak, która przygotowała nas do festiwalu oraz pani Anna Turek-Sechman, która zgodziła się być naszym kierowcą i towarzyszem podróży. Fundusze na transport pozyskałyśmy od Rady Rodziców. Podróż trwała około pięciu godzin.                                            

Do festiwalu pani Renata zgłosiła Julię Sechman jako solistkę oraz nas – duet: Wiktorię Ceterę i Elizę Rybak. Julka, która znalazła się w bardzo licznej kategorii pomimo pięknego wykonania pastorałki „Jakaś światłość” nie zakwalifikowała się do finału. Ale Julka – głowa do góry!!! Jeszcze wiele festiwali i konkursów przed Tobą… Po ogłoszeniu wyników w naszej kategorii „zespoły” dowiedziałyśmy się, że zajęłyśmy drugie miejsce. Hura!!! To nasza premiera w duecie i od razu taki sukces. Do tej pory występowałyśmy jako solistki w różnych konkursach.

Koncert laureatów miał odbyć się w niedzielę w kościele Św. Stanisława Kostki w Lublińcu, a więc udałyśmy się na nocleg. Po niedzielnym koncercie laureatów I Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek wyruszyłyśmy w drogę powrotną, a w domu byłyśmy przed północą.

Chciałybyśmy bardzo podziękować pani Dyrektor Małgorzacie Stanisz-Krupie za wyrażenie zgody na wyjazd i wzięcie udziału w festiwalu, pani Annie Turek-Sechman za bezpieczną i szczęśliwą podróż, Radzie Rodziców za finansowe wsparcie oraz pani Renacie Leśniak za poświęcony czas i przygotowanie nas do wykonania kolędy „Lulajże Jezuniu” w dwugłosie, co na początku pracy wydawałoby się nam prawie niemożliwe. Ale nie poddałyśmy się bez walki!!!

                                                                                                                                                    Wiktoria Cetera i Eliza Rybak

12

13