konkurs ja

 

 

Dnia 7 marca 2018r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” pod honorowym patronatem podkarpackiego Kuratora Oświaty. Nasza szkołę reprezentowała Julia Sechman, uczennica klasy IVa, która otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Every baby”. Gratulujemy sukcesu oraz pięknego występu!

116W dniu dzisiejszym (7 marca 2018 r.) w Targowiskach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach wzięło udział 5 drużyn z naszej gminy: Łężany, Miejsce Piastowe, Rogi, Targowiska, Zalesie. Naszą drużynę tworzyli uczniowie klasy IV – Bara Krzysztof, Dobosz Bartosz, Stec Łukasz, klasy V – Gruszczyk Jakub, Rymar Jakub, Szczurek Kamil oraz klasy VI – Cetera Mateusz, Moroń Jan, Węgrzyn Maciej i Wilk Przemysław. Chłopcy bardzo dzielnie walczyli i uzyskali III miejsce po Szkole Podstawowej w Targowiskach i Rogach. 

                                                                                                                             Renata Leśniak

113Dnia 6 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lubatowej odbył się II etap Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych archidiecezji przemyskiej. Obejmował on dzieci ze szkół dekanatu Miejsce Piastowe. W naszej szkole I etap wygrali: Piotr Turek i Paweł Jarosz z kl. VI oraz Wiktor Węgrzyn z kl. IV b i oni reprezentowali naszą szkołę. Zwycięzcą I miejsca okazał się Piotr Turek, który pojedzie na finał do Przemyśla.

Gratulujemy!

S. Mariola Bochniak

 

 

 

 

 

 

 

 

111112

28207562 2010215129218653 1858725553 o

28 lutego trzy uczennice naszego gimnazjum: Zosia Kubit, Paulina Świątek, Natalia Bień, pod opieką pani Lucyny Kandefer przeprowadziły pokaz ratownictwa medycznego dla najmłodszych uczniów naszej szkoły z klasy I. Po powitaniu maluchów i ogólnym wprowadzeniu w tajniki pierwszej pomocy uczennice przystąpiły do realizacji zaplanowanych treści z zakresu działań ratowniczych. Paulina uczyła dzieci jak zatamować krwotok z nosa, Natalia jak wezwać pogotowie – symulacja rozmowy z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratowniczego, natomiast Zosia przekazywała instrukcję postępowania w przypadku omdleń i zasłabnięć. Dodatkowo pierwszaki uczyły się teoretycznie i praktycznie, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową u niemowlaka, dziecka i osoby dorosłej. Młode instruktorki, które mają już za sobą 20 – godzinny kurs z zakresu pierwszej pomocy, który zaliczyły w ramach edukacji dla bezpieczeństwa, spisały się na medal. Zajęcia przeprowadziły bardzo ciekawie, wykazując się dużą wiedzą. Pierwszaki chętnie włączały się w dyskusję, jak również ćwiczyły praktycznie. Zajęcia zorganizowane zostały celem popularyzacji wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Planujemy kontynuowanie naszych instruktażowych spotkań dla pozostałych uczniów szkoły w myśl zasady – Każdy może uratować życie i zdrowie drugiego człowieka - I ty możesz nauczyć się zasad udzielania Pierwszej pomocy.

20180226 084039 W dniu 26.02.2018r. uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej pod opieką swoich wychowawczyń: I. Hadała, M. Janowskiej i B. Lajdanowicz, uczestniczyli w spektaklu teatralnym dla dzieci pt. „Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci”.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały spektakl, ciągle kłócących się bliźniaków o imieniu Kuba i Buba, którzy wysłani na wakacje do lubującej się w elegancji babci, mieli nauczyć się dobrych manier i nabrać ogłady. Tam przypadkiem natknęli się na BonTona, który miał ich skutecznie nauczyć zasad savoir-vivre. BonTon to zmyślny robot, dzieło życia pana Waldemara, ekscentrycznego konstruktora, a zarazem staromodnego wielbiciela babci. Właśnie to – srebrny kostium BonTona i świecąca scenografia gabinetu pana Waldemara zwróciły szczególną uwagę i zainteresowały dzieci.

Przedstawienie „Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci” w humorystyczny sposób przypomniało trudną dla dzieci sztukę dobrego zachowania.

W naszej szkole zakończyła się akcja pod hasłem „Góra grosza”, której organizatorem był Samorząd szkolny. Głównym celem tej akcji jest pomoc i zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka.

Podczas akcji zbierane były monety groszowe (od 1 gr. do 50 gr. lub nawet 1zł).

Najważniejszym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

W tym roku szkolnym zebraliśmy łącznie 428,45zł

Klasa I zebrała: 96zł

Klasa III a zebrała: 34,14zł

Klasa III b zebrała: 33,74zł

Klasa IV a zebrała: 165,71zł

Klasa IV b zebrała: 63,58zł

Klasa V zebrała: 18,39zł

Klasa VI zebrała: 16,89zł

Wszystkim bardzo dziękujemy z przyłączenie się do akcji.

Samorząd Szkolny