IMG 4195
 
Dnia 27 stycznia w naszej szkole odbyła się poświąteczna impreza "Miejsteckie kolędowanie". Przybyli nań bardzo licznie mieszkańcy Miejsca Piastowego. Rozpoczęło się ono występem naszych uczniów w jasełkowym programie zatytułowanym "Nasze dary dla Jezusa", który został przygotowany przez siostrę Mariolę Bochniak, p.Annę Such oraz p.Lucynę Kandefer.
Jasełka przeniosły widzów w klimat wydarzenia narodzenia Pana Jezusa. Głównym przesłaniem przedstawienia było motto "Pomagając innym pomagamy Jezusowi". Nie mogło zabraknąć też kolęd w przepięknym wykonaniu solistek-Wiktorii Micekz klasy VI oraz Helenki Seredy z przedszkola którą do występu przygotowała p. Ewa Kucharska.
 
 
Anna Such

pizama33

Dobiegł końca pierwszy okres roku szkolnego 2018/2019 i nadszedł czas na podsumowanie pracy Samorządu Szkolnego w ostatnim czasie. W grudniu i styczniu działo się naprawdę dużo. Odwiedził nas Święty Mikołaj ze słodkimi prezentami oraz podróżnik z grupy Trzask opowiadający o Islandii - krainie ognia i lodu. Wielu uczniów włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Zebrane produkty dostarczyliśmy do punktu w Dukli. We współpracy z uczniami świetlicy przygotowaliśmy dekorację korytarzy. Nasza pani plastyczka Katarzyna Rąpała pokazała nam jak ze zwykłych słoików wyczarować piękne lampiony do ozdobienia wigilijnych stołów. Wręczyliśmy je wraz z życzeniami dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Najwięcej zaangażowania i emocji wzbudził Konkurs na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”. Swoje umiejętności plastyczne zaprezentowali nam uczniowie od 1 do 8 klasy Szkoły Podstawowej. Samorząd Szkolny przygotował dyplomy i nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych. Wręczyła je pani wicedyrektor Anna Patla po jasełkach.
Oto wyniki tego konkursu:
I miejsce: Liliana Folcik oraz Jakub Stec
II miejsce: Igor Wojtyczek oraz Jan Wilusz
III miejsce: Karol Siudak oraz Ola Świdrak
Wyróżnienia: Kinga Golik, Emilia Wilusz, Amelia Habrat, Gabriel Patrylak, Łukasz Klara, Łukasz Stec, Zuzia Gazda, Jakub Bystrański.
Od dłuższego czasu zbieraliśmy zakrętki, by wspomóc prowadzenie rehabilitacji Maćka Huczwy z Rogów. W grudniu przekazaliśmy 6 dużych worków rodzinie Maćka. Pamiętajcie - zbiorka trwa nadal!
W styczniu zakończyliśmy akcję „Góry Grosza”. Zebrana kwota 577,70zł zostanie przekazana Towarzystwu „Nasz Dom”, które pomaga dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dwie klasy 5b i 3 gimnazjum zdobyły dodatkowe piątki z matematyki za wygranie rywalizacji w „Górze Grosza”.
Włączyliśmy się również w zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W nowym półroczu planujemy kolejne akcje i konkursy.


Samorząd Szkolny

gg1

Jak co roku, SAMORZĄD UCZNIOWSKI zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskiej akcji ,,GÓRA GROSZA”, organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM. Zebrane pieniądze w ramach akcji przeznaczane są na pomoc dla dzieci wychowujących się poza domem rodzinnym. Aby zmobilizować uczniów do zbiórki pieniędzy i zwiększyć emocje ustalono, że uczniowie z klasy, którzy uzbierają największą ilość monet i największa kwotę otrzymają piątkę z matematyki z kategorii – aktywność. Po pierwszym podliczeniu prowadziły dwie klasy III gimnazjum i V b i tak już zostało, pomimo, że uczniowie innych klas mobilizowali się. Pozytywny skutek był taki, że "urosła większa góra grosza", bo o to chodziło, ale zwycięstwa wymienionym wyżej klasom już nikt nie odebrał.
A oto ostateczne wyniki:
W kategorii największa ilość monet zwyciężyła klasa III Gimnazjum.
W kategorii największa kwota zwycięstwa nie dała sobie odebrać klasa 5b Szkoły Podstawowej.
W tym roku udało nam się zebrać rekordową kwotę, bo aż 577 złotych i 70 groszy. W tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy do Kasi, Weroniki i Łucji z klasy ósmej, które posegregowały i policzyły aż 12 334 monety!
Wyniki zbiórki w poszczególnych klasach możecie poznać przeglądając zdjęcia.
Dziękujemy wszystkim za okazane serce i udział w tej akcji, gdyż każda, nawet drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.


Samorząd Uczniowski

macius

5 worków zakrętek przewiezionych do Rodziców Maciusia. Kolejne dostarczymy w najbliższym czasie. Nasi uczniowie bardzo chętnie włączają się do charytatywnych akcji. Są bardzo wrażliwi, mają wielkie serca, czego przykładem jest ogromne zaangażowanie w różne akcje. Zakrętki do szkoły przynoszą uczniowie począwszy od dzieci świetlicowych, a skończywszy na gimnazjalistach. Później członkowie Samorządu Szkolnego pakują je do dużych worów. Czasem niewiele potrzeba, by komuś pomóc, przynieść radość - mały gest znaczy wiele. W imieniu Rodziców Maciusia dziękujemy.
Zdjęcie - zasoby internetowe

autorytet

"Bądźmy poszukiwaczami autorytetu" – to nazwa ogólnopolskiej akcji profilaktyczno – edukacyjnej, w której uczestniczy również nasza szkoła. Organizatorem akcji jest Fundacja Archezja, a program współfinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
W ramach realizowanych działań uczniowie kl. IV -VIII uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycielkę – p. Lucynę Kandefer. Zajęcia prowadzone były aktywnymi metodami z wykorzystaniem kart edukacyjnych, filmu. Uczniowie m.in. poszukiwali odpowiedzi na pytania jakimi cechami obdarzona jest osoba, którą możemy określić mianem autorytetu, kto dla mnie jest autorytetem? Mocno było podkreślane znaczenie autorytetu w życiu każdego człowieka – Autorytet to skarb – kiedy go znajdziemy, nasze życie stanie się lepsze, a my będziemy mądrzejsi. Cieszy fakt, że dla większości uczniów autorytetem są Rodzice. Efektem prowadzonych zajęć są plakaty, które zostaną umieszczone na gazetce dla Rodziców. Uczniowie zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie – „Przeprowadź wywiad ze swoim mistrzem”. Dodatkowo uczniowie w ramach projektu wypełniali elektronicznie ankietę. Działania te koordynowała nauczycielka p. Barbara Słaby. Wyniki ankiety posłużą nam później do wyciągnięcia wniosków do dalszej pracy.

pokaz

 

 

Zapraszamy na zajęcia pokazowe, które odbędą się w dniu dzisiejszym (18.01.2019r) o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej.

Na zajęcia zapraszamy zarówno uczniów klas młodszych jak i przedszkolaki.

zebranieZEBRANIA z RODZICAMI

Zapraszam rodziców uczniów Szkoły Podstawowej na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w środę 23 stycznia 2019 r. o godz. 1700.

 

Małgorzata Stanisz-Krupa

koncert

 

Jako współorganizatorzy zapraszamy wszystkich Rodziców, Mieszkańców Miejsca Piastowego, Uczniów i Pracowników Szkoły, na noworoczny koncert z udziałem naszych uczniów. Kolędy zaśpiewają nasze wybitne solistki: Wiktoria Cetera, Wiktoria Micek, Julia Sechman, a wiersze recytowac będą: Julia Kosztyła, Wiktoria i Natalia Guzik. Szczegóły na plakacie.

filharmonia

  

 

Uczniowie klasy Vb i VI uczestniczyli w koncercie w Filharmonii Podkarpackiej pt. „Dziadek do orzechów” z udziałem orkiestry symfonicznej. Spektakl opowiadający historie małej dziewczynki w wigilijną noc przeniósł wszystkich odbiorców w iście świąteczny nastrój .