pizama33

Dobiegł końca pierwszy okres roku szkolnego 2018/2019 i nadszedł czas na podsumowanie pracy Samorządu Szkolnego w ostatnim czasie. W grudniu i styczniu działo się naprawdę dużo. Odwiedził nas Święty Mikołaj ze słodkimi prezentami oraz podróżnik z grupy Trzask opowiadający o Islandii - krainie ognia i lodu. Wielu uczniów włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Zebrane produkty dostarczyliśmy do punktu w Dukli. We współpracy z uczniami świetlicy przygotowaliśmy dekorację korytarzy. Nasza pani plastyczka Katarzyna Rąpała pokazała nam jak ze zwykłych słoików wyczarować piękne lampiony do ozdobienia wigilijnych stołów. Wręczyliśmy je wraz z życzeniami dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Najwięcej zaangażowania i emocji wzbudził Konkurs na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”. Swoje umiejętności plastyczne zaprezentowali nam uczniowie od 1 do 8 klasy Szkoły Podstawowej. Samorząd Szkolny przygotował dyplomy i nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych. Wręczyła je pani wicedyrektor Anna Patla po jasełkach.
Oto wyniki tego konkursu:
I miejsce: Liliana Folcik oraz Jakub Stec
II miejsce: Igor Wojtyczek oraz Jan Wilusz
III miejsce: Karol Siudak oraz Ola Świdrak
Wyróżnienia: Kinga Golik, Emilia Wilusz, Amelia Habrat, Gabriel Patrylak, Łukasz Klara, Łukasz Stec, Zuzia Gazda, Jakub Bystrański.
Od dłuższego czasu zbieraliśmy zakrętki, by wspomóc prowadzenie rehabilitacji Maćka Huczwy z Rogów. W grudniu przekazaliśmy 6 dużych worków rodzinie Maćka. Pamiętajcie - zbiorka trwa nadal!
W styczniu zakończyliśmy akcję „Góry Grosza”. Zebrana kwota 577,70zł zostanie przekazana Towarzystwu „Nasz Dom”, które pomaga dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dwie klasy 5b i 3 gimnazjum zdobyły dodatkowe piątki z matematyki za wygranie rywalizacji w „Górze Grosza”.
Włączyliśmy się również w zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W nowym półroczu planujemy kolejne akcje i konkursy.


Samorząd Szkolny

gg1

Jak co roku, SAMORZĄD UCZNIOWSKI zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskiej akcji ,,GÓRA GROSZA”, organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM. Zebrane pieniądze w ramach akcji przeznaczane są na pomoc dla dzieci wychowujących się poza domem rodzinnym. Aby zmobilizować uczniów do zbiórki pieniędzy i zwiększyć emocje ustalono, że uczniowie z klasy, którzy uzbierają największą ilość monet i największa kwotę otrzymają piątkę z matematyki z kategorii – aktywność. Po pierwszym podliczeniu prowadziły dwie klasy III gimnazjum i V b i tak już zostało, pomimo, że uczniowie innych klas mobilizowali się. Pozytywny skutek był taki, że "urosła większa góra grosza", bo o to chodziło, ale zwycięstwa wymienionym wyżej klasom już nikt nie odebrał.

A oto ostateczne wyniki:
W kategorii największa ilość monet zwyciężyła klasa III Gimnazjum.
W kategorii największa kwota zwycięstwa nie dała sobie odebrać klasa 5b Szkoły Podstawowej.
W tym roku udało nam się zebrać rekordową kwotę, bo aż 577 złotych i 70 groszy. W tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy do Kasi, Weroniki i Łucji z klasy ósmej, które posegregowały i policzyły aż 12 334 monety!
Wyniki zbiórki w poszczególnych klasach możecie poznać przeglądając zdjęcia.
Dziękujemy wszystkim za okazane serce i udział w tej akcji, gdyż każda, nawet drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.


Samorząd Uczniowski

mlodzi

Od października uczniowie III klasy gimnazjum, pod opieką pani Lucyny Kandefer, realizują ogólnopolski projekt – Młodzi Przedsiębiorcy. Składa się on z 7 modułów. Za nami już cztery z nich : I – Oszczędzanie i nwestowanie, II – Usługi bankowe, III- Zakupy i prawa konsumenta, IV – Zakładamy firmę. Podczas spotkań projektowych uczniowie zdobywają wiedzę i doświadczenie w zakresie oszczędzania, inwestowania własnych środków finansowych, zarządzania budżetem oraz prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w wirtualnej rzeczywistości. Teorię przekładają na praktyczne działania. A jak wygląda nasza praca?. Spotykamy się po lekcjach, wykonujemy zadania z danego modułu, wysyłamy do naszego mentora sprawozdanie, który je sprawdza, akceptuje bądź zleca jego uzupełnienie, pisze komentarz i jeśli wszystko jest ok! możemy przejść w określonym terminie do kolejnych modułów. Wiele zespołów poddało się my trwamy uparcie i chcemy dojść do końca, a przed nami jeszcze trzy moduły. Do pracy mobilizują nas pozytywne komentarz naszych mentorów – Oto niektóre z nich:

Zespół TEAM BANAŚ:
Chłopaki, na wstępie chciałabym Wam bardzo pogratulować mobilizacji do pracy. Dziękuję za szybko nadesłane, kompletne i merytorycznie poprawne sprawozdanie.

Z przyjemnością stwierdzam, że w Waszym sprawozdaniu dokonaliście wyboru jednego z wymienionych produktów bankowych i wymieniliście więcej niż wymagane trzy istotne zalety danego produktu - czyli rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego.......

Jeszcze raz gratuluję Wam sumienności, zaangażowania oraz motywacji do pracy! Oby tak dalej!

Wasza mentorka

Zespół Pryncypałki

Dziękuję za przesłanie sprawozdania w terminie jego oddania.
Zadanie pierwsze dotyczące porównania oraz wyboru odpowiedniego modelu auta dla rodziny Koniecznych poszło Wam jak z płatka! Wybraliście 3 auta, które porównaliście, a następnie wybraliście jedno z nich i zarekomendowaliście je rodzinie Koniecznych. Brawo!
Dziękuję za refleksje kończące to sprawozdanie. Cieszę się z tego, że macie tak dojrzałe refleksje i skrupulatnie oceniliście swoją współpracę w grupie. Doskonale, że widzicie i korzystacie z Waszych zasobów. Fajnie, że potraficie podejmować wspólne decyzje i stanowi to dla Was istotny element pracy w grupie. Jestem pod dużym wrażeniem!

Pozdrawiam serdecznie,
Basia Jurowska

Zespół Czarna Husaria
Droga grupo,
Serdecznie dziękuję za przesłanie sprawozdania w terminie.
1) W zadaniu 1 bardzo dobrze opisujecie zalety karty kredytowej - brawo!
2) W zadaniu 2 świetnie dobieracie konta do porównania i podajecie ich parametry. Sprawdzacie które z kont ma wyższe oprocentowanie i podajecie świetne argumenty do przekonania rodziców - super!
3)Świetnie opisujecie szerokie, konkretne zastosowania systemu BLIK, brawo!
4)Cieszę się, że moduł Wam się spodobał i uznajecie go za przydatny!
Podsumowując - sprawozdanie bezbłędne. Serdecznie gratuluję i akceptuję moduł.
Pozdrawiam,
Michał Grabka

Obecnie wirtualnie zakładamy nasze firmy. O naszych dalszych działaniach będziemy wszystkich informować.

koncert

 

 

Jako współorganizatorzy zapraszamy wszystkich Rodziców, Mieszkańców Miejsca Piastowego, Uczniów i Pracowników Szkoły, na noworoczny koncert z udziałem naszych uczniów. Kolędy zaśpiewają nasze wybitne solistki: Wiktoria Cetera, Wiktoria Micek, Julia Sechman, a wiersze recytowac będą: Julia Kosztyła, Wiktoria i Natalia Guzik. Szczegóły na plakacie.

7

 

W tych wyjątkowych dniach
Świąt Bożego Narodzenia,
chcemyWam życzyć wiele zadowolenia
i sukcesów z podjętych wyzwań.
Niech w nadchodzącym Nowym 2019 Roku
szczęście i pomyślność nigdy Was nie opuszczą,
a wiara codziennie dodaje sił i energii
do realizacji nowych pomysłów.

Dyrekcja i Grono Nauczycielskie

gmina gim