mlodzi

Od października uczniowie III klasy gimnazjum, pod opieką pani Lucyny Kandefer, realizują ogólnopolski projekt – Młodzi Przedsiębiorcy. Składa się on z 7 modułów. Za nami już cztery z nich : I – Oszczędzanie i nwestowanie, II – Usługi bankowe, III- Zakupy i prawa konsumenta, IV – Zakładamy firmę. Podczas spotkań projektowych uczniowie zdobywają wiedzę i doświadczenie w zakresie oszczędzania, inwestowania własnych środków finansowych, zarządzania budżetem oraz prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w wirtualnej rzeczywistości. Teorię przekładają na praktyczne działania. A jak wygląda nasza praca?. Spotykamy się po lekcjach, wykonujemy zadania z danego modułu, wysyłamy do naszego mentora sprawozdanie, który je sprawdza, akceptuje bądź zleca jego uzupełnienie, pisze komentarz i jeśli wszystko jest ok! możemy przejść w określonym terminie do kolejnych modułów. Wiele zespołów poddało się my trwamy uparcie i chcemy dojść do końca, a przed nami jeszcze trzy moduły. Do pracy mobilizują nas pozytywne komentarz naszych mentorów – Oto niektóre z nich:

Zespół TEAM BANAŚ:
Chłopaki, na wstępie chciałabym Wam bardzo pogratulować mobilizacji do pracy. Dziękuję za szybko nadesłane, kompletne i merytorycznie poprawne sprawozdanie.

Z przyjemnością stwierdzam, że w Waszym sprawozdaniu dokonaliście wyboru jednego z wymienionych produktów bankowych i wymieniliście więcej niż wymagane trzy istotne zalety danego produktu - czyli rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego.......

Jeszcze raz gratuluję Wam sumienności, zaangażowania oraz motywacji do pracy! Oby tak dalej!

Wasza mentorka

Zespół Pryncypałki

Dziękuję za przesłanie sprawozdania w terminie jego oddania.
Zadanie pierwsze dotyczące porównania oraz wyboru odpowiedniego modelu auta dla rodziny Koniecznych poszło Wam jak z płatka! Wybraliście 3 auta, które porównaliście, a następnie wybraliście jedno z nich i zarekomendowaliście je rodzinie Koniecznych. Brawo!
Dziękuję za refleksje kończące to sprawozdanie. Cieszę się z tego, że macie tak dojrzałe refleksje i skrupulatnie oceniliście swoją współpracę w grupie. Doskonale, że widzicie i korzystacie z Waszych zasobów. Fajnie, że potraficie podejmować wspólne decyzje i stanowi to dla Was istotny element pracy w grupie. Jestem pod dużym wrażeniem!

Pozdrawiam serdecznie,
Basia Jurowska

Zespół Czarna Husaria
Droga grupo,
Serdecznie dziękuję za przesłanie sprawozdania w terminie.
1) W zadaniu 1 bardzo dobrze opisujecie zalety karty kredytowej - brawo!
2) W zadaniu 2 świetnie dobieracie konta do porównania i podajecie ich parametry. Sprawdzacie które z kont ma wyższe oprocentowanie i podajecie świetne argumenty do przekonania rodziców - super!
3)Świetnie opisujecie szerokie, konkretne zastosowania systemu BLIK, brawo!
4)Cieszę się, że moduł Wam się spodobał i uznajecie go za przydatny!
Podsumowując - sprawozdanie bezbłędne. Serdecznie gratuluję i akceptuję moduł.
Pozdrawiam,
Michał Grabka

Obecnie wirtualnie zakładamy nasze firmy. O naszych dalszych działaniach będziemy wszystkich informować.

koncert

 

 

Jako współorganizatorzy zapraszamy wszystkich Rodziców, Mieszkańców Miejsca Piastowego, Uczniów i Pracowników Szkoły, na noworoczny koncert z udziałem naszych uczniów. Kolędy zaśpiewają nasze wybitne solistki: Wiktoria Cetera, Wiktoria Micek, Julia Sechman, a wiersze recytowac będą: Julia Kosztyła, Wiktoria i Natalia Guzik. Szczegóły na plakacie.

7

 

W tych wyjątkowych dniach
Świąt Bożego Narodzenia,
chcemyWam życzyć wiele zadowolenia
i sukcesów z podjętych wyzwań.
Niech w nadchodzącym Nowym 2019 Roku
szczęście i pomyślność nigdy Was nie opuszczą,
a wiara codziennie dodaje sił i energii
do realizacji nowych pomysłów.

Dyrekcja i Grono Nauczycielskie

wywiadowka

 

 

ZEBRANIA z RODZICAMI

Zapraszam rodziców uczniów Szkoły Podstawowej na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w środę 12 grudnia 2018 r. o godz. 1630.

Małgorzata Stanisz-Krupa

 

Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. Wpłynęły do nas 103 ankiety. 72 osoby wypowiedziały się za zakazem używania telefonu komórkowego/smartfona podczas pobytu dziecka w szkole, a 31 respondentów jest przeciwnych takiemu zakazowi.

W związku z tym, że wielu Rodziców wnioskuje o wprowadzenie w szkole zakazu używania telefonów komórkowych/smartfonów w najbliższym czasie podjęte zostaną stosowne decyzje.

333m

W naszej szkole została przeprowadzona zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska OTOZ Animals Krosno. Nasi uczniowie okazali wielkie serce i zaangażowanie, udowodnili, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki temu 14 listopada odbyła się prelekcja przeprowadzona przez Panią Sylwię (wolontariusza OTOZ Animals Krosno) i jej psa – Niję, która podbiła serca wszystkich zebranych. Tematem spotkania było im. wyjaśnienie jak funkcjonuje schronisko, nauka szacunku dla mniejszych istot żywych, oraz pokaz sztuczek wytresowanego psa. Jesteśmy pełni podziwu dla ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, aby bezinteresownie pomagać zwierzętom.
Samorząd uczniowski dziękuje również wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tak dużej ilości karmy.

Szanowni Państwo,

w imieniu Gminy Miejsce Piastowe,

informujemy o realizowanym przez Gminę Miejsce Piastowe projekcie dotyczącym bezpłatnych szkoleń komputerowych oraz zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Zachęcamy mieszkańców/rodziców z terenu Gminy Miejsce Piastowe do udziału w tych szkoleniach, z uwagi iż grupa docelowa projektu liczy aż 240 osób - szczegóły zawarte są w ulotce: "W sieci bez barier""Rodzic w Internecie""Moje finanse i transakcje w sieci" oraz "Działam w sieciach społecznościowych". Dla każdego uczestnika przewidziane są materiały promocyjne (m.in. pendrivy, notesy z długopisami, teczki, ładowarki samochodowe lub fartuszki), a także "słodki" poczęstunek na warsztatach.

Kontakt: 

Natalia Kuliga-Helnarska
LGD "Kraina Nafty"
tel. 725 995 723

gmina gim