mlodzi

Od października uczniowie III klasy gimnazjum, pod opieką pani Lucyny Kandefer, realizują ogólnopolski projekt – Młodzi Przedsiębiorcy. Składa się on z 7 modułów. Za nami już cztery z nich : I – Oszczędzanie i nwestowanie, II – Usługi bankowe, III- Zakupy i prawa konsumenta, IV – Zakładamy firmę. Podczas spotkań projektowych uczniowie zdobywają wiedzę i doświadczenie w zakresie oszczędzania, inwestowania własnych środków finansowych, zarządzania budżetem oraz prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w wirtualnej rzeczywistości. Teorię przekładają na praktyczne działania. A jak wygląda nasza praca?. Spotykamy się po lekcjach, wykonujemy zadania z danego modułu, wysyłamy do naszego mentora sprawozdanie, który je sprawdza, akceptuje bądź zleca jego uzupełnienie, pisze komentarz i jeśli wszystko jest ok! możemy przejść w określonym terminie do kolejnych modułów. Wiele zespołów poddało się my trwamy uparcie i chcemy dojść do końca, a przed nami jeszcze trzy moduły. Do pracy mobilizują nas pozytywne komentarz naszych mentorów – Oto niektóre z nich:

Zespół TEAM BANAŚ:
Chłopaki, na wstępie chciałabym Wam bardzo pogratulować mobilizacji do pracy. Dziękuję za szybko nadesłane, kompletne i merytorycznie poprawne sprawozdanie.

Z przyjemnością stwierdzam, że w Waszym sprawozdaniu dokonaliście wyboru jednego z wymienionych produktów bankowych i wymieniliście więcej niż wymagane trzy istotne zalety danego produktu - czyli rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego.......

Jeszcze raz gratuluję Wam sumienności, zaangażowania oraz motywacji do pracy! Oby tak dalej!

Wasza mentorka

Zespół Pryncypałki

Dziękuję za przesłanie sprawozdania w terminie jego oddania.
Zadanie pierwsze dotyczące porównania oraz wyboru odpowiedniego modelu auta dla rodziny Koniecznych poszło Wam jak z płatka! Wybraliście 3 auta, które porównaliście, a następnie wybraliście jedno z nich i zarekomendowaliście je rodzinie Koniecznych. Brawo!
Dziękuję za refleksje kończące to sprawozdanie. Cieszę się z tego, że macie tak dojrzałe refleksje i skrupulatnie oceniliście swoją współpracę w grupie. Doskonale, że widzicie i korzystacie z Waszych zasobów. Fajnie, że potraficie podejmować wspólne decyzje i stanowi to dla Was istotny element pracy w grupie. Jestem pod dużym wrażeniem!

Pozdrawiam serdecznie,
Basia Jurowska

Zespół Czarna Husaria
Droga grupo,
Serdecznie dziękuję za przesłanie sprawozdania w terminie.
1) W zadaniu 1 bardzo dobrze opisujecie zalety karty kredytowej - brawo!
2) W zadaniu 2 świetnie dobieracie konta do porównania i podajecie ich parametry. Sprawdzacie które z kont ma wyższe oprocentowanie i podajecie świetne argumenty do przekonania rodziców - super!
3)Świetnie opisujecie szerokie, konkretne zastosowania systemu BLIK, brawo!
4)Cieszę się, że moduł Wam się spodobał i uznajecie go za przydatny!
Podsumowując - sprawozdanie bezbłędne. Serdecznie gratuluję i akceptuję moduł.
Pozdrawiam,
Michał Grabka

Obecnie wirtualnie zakładamy nasze firmy. O naszych dalszych działaniach będziemy wszystkich informować.


gmina gim