Finał Kuratoryjnych Konkursów!!!

gratulacje

Znamy już wyniki z wszystkich przeprowadzonych konkursów na szczeblu wojewódzkim. I w tym roku mamy duży sukces. Nasza uczennica z klasy III gimnazjum - Brygida Jastrzębska - została Finalistką Konkursu z Historii. W konkursach z poszczególnych przedmiotów bierze udział kilka setek uczniów, a do III etapu - wojewódzkiego, dochodzi tylko kilkudziesięciu. Nie jest łatwo tak daleko dojść, bo tematyka konkursów jest rozległa i wymaga ogromu pracy. Brygida jest w grupie trzech finalistek z terenu naszej gminy, a jedyną finalistką z historii. Wielkie gratulacje!!! Życzymy jeszcze wielu naukowych sukcesów!!!

 

 Sukces Brygidy !!!

brygida

Znamy wyniki II etapu kuratoryjnego konkursu z historii dla gimnazjalistów. I mamy sukces – nasza uczennica – Brygida Jastrzębska z kl. III zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu. Tematyka konkursu nie jest łatwa - obejmuje zakres od III rozbioru Polski do 1918 r. Uczestników obowiązuje materiał zawarty w książkach – matura rozszerzona, podręcznik akademicki, literatura naukowa. Tylko osoba z pasją jest w stanie sprostać takim wyzwaniom. Nic nie przychodzi łatwo – Brygida włożyła ogrom pracy, by teraz cieszyć się sukcesem. Tytuł Finalisty już ma, ale będzie walczyć o najwyższe podium – tytuł – Laureata. Kolejne zmagania 13 stycznia, tym razem w Rzeszowie. Uczennicę do konkursu przygotowuje pani Lucyna Kandefer.

 

 

 Kolejny sukces !!!

 

gratulacje3

 

Znamy już wyniki kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego. I mamy kolejny sukces - nasza uczennica - Wiktoria Katan - zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach.

Uczennicę do konkursu przygotowuje pani Elżbieta Kandefer.

 

 

 

 

 

Sukces Brygidy Jastrzębskiej!!!

grat

Znamy już wyniki kuratoryjnego konkursu z historii. Nasza uczennica Brygida Jastrzębska z kl. III została zakwalifikowana do rejonowego etapu. Zakres konkursowego materiału jest duży i tematyka też niełatwa – obejmuje treści historyczne od III rozbioru Polski do odzyskania niepodległości. Treści rozłożone są na trzy etapy. Brygida jest jedyną uczennicą z terenu naszej gminy, która zmierzy się z konkursowymi pytaniami w II etapie. Odbędzie się on już 18 listopada, a więc czasu jest niewiele. Brygidę czeka ogromne wyzwanie i ogrom pracy, ale z pewnością da Ona z siebie wszystko. Brygidzie bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczennicę do konkursu przygotowuje pani Lucyna Kandefer.

 

 

Wiktoria na podsumowaniu kuratoryjnych konkursów

DSC03349

7 czerwca w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie, odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. W uroczystości uczestniczyła nasza uczennica – Wiktoria Guzik wraz z nauczycielami - p. Lucyną Kandefer, p. Magdaleną Świerczyńską oraz mamą. Z rąk wojewody p. Ewy Leniart oraz kurator oświaty – p. Małgorzaty Rauch, Wiktoria otrzymała dyplom i nagrodę za zdobycie tytułu Laureata z konkursu z języka polskiego i historii. Dyplomy otrzymały również nauczycielki, które przygotowały Wiktorię do konkursu. Gratulujemy Wiktorii ogromnego sukcesu. Wiktoria znalazła się w czołówce wybitnych 413 uczniów Podkarpacia. Droga do sukcesu była bardzo długa i niełatwa - w konkursie z języka polskiego wystartowało 2281 uczniów, a z historii – 2549, by zostać Laureatem trzeba było znaleźć się w szczęśliwej czterdziestce. Jednak Wiktorii nie zabrakło uporu i sił w dążeniu na szczyt, gdzie czekało zwycięstwo i choć była to droga wielu wyrzeczeń to dziś Wiktorię i społeczność szkolną rozpiera wielka radość z odniesionego sukcesu.

 

 

XI Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej

pp

 

11 kwietnia 2017r. w sali GOK w Miejscu Piastowym odbył się etap gminny XI Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej. Występ uczennic naszej szkoły zakończył się sporym sukcesem,gdyż Julia Dębiec zajęła II, a Joanna Wilk - III miejsce. Dziewczęta będą reprezentować Gminę Miejsce Piastowe w etapie powiatowym Konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia w ZSP im. Witolda Pileckiego w Iwoniczu.

Elżbieta Gosztyła

 

 

Wiktoria Guzik - "Podwójna" Laureatka !!!

super

Wreszcie znamy wyniki konkursu kuratoryjnego z języka polskiego i historii. Tym samym oficjalnie oznajmiamy wszystkim o wielkim sukcesie naszej uczennicy – Wiktorii Guzik z III a. Znalazła się ona na liście Laureatów z Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego i historii. Tym samym zwolniona jest z egzaminu gimnazjalnego z tych przedmiotów. Sukces Wiktorii jest ogromny. Nie przyszedł on sam, bo trzeba się było mocno na niego napracować, ale warto było, bo dziś wszyscy jesteśmy z Wiktorii bardzo dumni i gratulujemy tak wspaniałego wyniku. Do konkursu z języka polskiego uczennicę przygotowywała p. Magdalena Świerczyńska, a do historii – p. Lucyna Kandefer.
Cała gimnazjalna społeczność jest z Ciebie Wiktorio bardzo, bardzo dumna i życzymy Ci dalej wielkich sukcesów.

 

 

Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej "OLIMPUS" !!!

chemia olimpus

Dnia 12.01 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Chemiczna – „Olimpus”.

Dziewięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę: Natalia Bień, Brygida Jastrzębska, Szymon Urban, Wiktoria Guzik, Piotr Demianiuk, Elżbieta Więch, Andżelika Pudlik, Joanna Wilk, Paweł Sanocki.

Najlepsze wyniki osiągnęli: Szymon Urban uczeń klasy II, uzyskując 6 miejsce w kraju oraz Paweł Sanocki uczeń klasy III - 9 miejsce w kraju. Tym samym zdobyli zaszczytne tytuły Laureata.

Uczniowie mieli do rozwiązania trudny test wyboru pomiędzy czterema odpowiedziami (do każdego pytania). Liczyły się nie tylko punkty dodatnie za poprawne odpowiedzi, ale także ujemne za błędne. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

Katarzyna Juszczyk

Historyczny sukces Wiktorii Guzik!!!

images

 

Dzisiaj na stronie kuratoryjnej ukazały się wyniki z II etapu konkursu z historii, w którym wzięła udział nasza uczennica - Wiktoria Guzik z kl. III a. I mamy kolejny sukces!!! Wiktoria zdobyła 90 pkt. na 100. Jest to rewelacyjny wynik, daje Jej on awans do III etapu, który odbędzie się w Rzeszowie. Komisja konkursowa kwalifikuje około 100 uczestników. Po obliczeniach nasza uczennica znajduje się na 35 miejscu, a więc III etap przed nią. Ogromne gratulacje!!!. Wiktoria odniosła wcześniej sukces z języka polskiego - też zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Życzymy dalszych sukcesów!!!!

 

 

 

 

 

Kolejny sukces Wiktorii Guzik!!!

konkursy kuratoryjne

 

03 listopada opublikowane zostały wyniki kuratoryjnego konkursu z języka polskiego. Mamy kolejny sukces naszej uczennicy - Wiktorii Guzik, która z liczbą punktów 97 na 100 zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Wielkie gratulacje dla Wiktorii i trzymamy kciuki, by powiodło się Jej na drugim etapie, a on już niebawem, bo 18 listopada.

 

 

 

 

 

 

Sukces Wiktorii Guzik!!!

brawo

 

Do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Historycznego zakwalifikowała się Wiktoria Guzik z III A –zdobyła 98 pkt. na 100. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bardzo wysoki wynik - 96 pkt. -osiągnęła również Brygida Jastrzębska z kl. II, której też należą się gratulacje. Brygidzie zabrakło bardzo niewiele, aby być w następnym etapie.

 

 

 

 

 Nasi uczniowie odnieśli sporo sukcesów, biorąc udział w wielu konkursach. Przedstawiamy ich dokonania.

 Anna Szczurek - finalistka konkursów kuratoryjnych z języka polskiego i biologii,
• Wiktoria Guzik - finalistka konkursu kuratoryjnego z języka polskiego,
• Anna Szczurek - III miejsce w konkursie literackim „Antyk-od słowa do dzieła”,
• Anna Szczurek – III miejsce w XVI Krośnieńskim Konkursie Literackim za pracę „Z biegu słów kilka”,
• Anna Szczurek – wyróżnienie w III Krośnieńskim Turnieju jednego wiersza,
• I miejsce w XV Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych w Rzeszowie dla grupy teatralnej „Dziurawy Parasol” za przedstawienie w języku włoskim pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”,
• Nikoletta Guzik - wyróżnienie za najlepsza kreację aktorską w spektaklu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”,
• Anna Szczurek - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Arsenał Pamięci” w Łodzi,
• Piotr Demianiuk, Wiktoria Guzik i Dawid Zajdel zajęli odpowiednio I, II i III miejsce Ogólnopolskim Konkursie „Mennica przyszłości” w Warszawie,
• Anna Szczurek - wyróżnienie w konkursie „Krośnieński Mistrz Ortografii 2016”,
• Julia Dębiec - III miejsce w X Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej ,
• Joanna Wilk - III miejsce w III Gminnym Konkursie Recytatorskim o św. Janie Pawle II,
• Mateusz Bajda - udział w etapie powiatowym Konkursu Wiedzy Pożarniczej,
• Kinga Bałon, Jakub Ryniak, Karolina Gazda zajęli kolejno I, II i III miejsce w szkolnym konkursie fotograficznym „Jesienny krajobraz”
• 9 miejsce w województwie w Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup w kategorii dziewcząt.

 

Gimnazjaliści brali również udział w realizacji ciekawych projektów edukacyjnych:
 •  „Misja Przyroda - Zielona Szkoła w Tatrzańskim Parku Narodowym”- pięciodniowy wyjazd dla 36 uczniów klas I i II,
 • „Młodzi głosują”- projekt ogólnopolski związany z przeprowadzeniem szkolnych wyborów do Sejmu i Senatu,
 • „Srebrne Gody Samorządu w Miejscu Piastowym”- obchody 25-lecia samorządu terytorialnego,
 •  „Na własne konto” - ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany pod patronatem Europejskiej Fundacji Wspomagania Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim,
 • „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu” - warsztaty organizowane w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości,
 • „Żyj smacznie i zdrowo”- projekt edukacyjny

 

Wielki Sukces naszych Uczniów

 

P1190976

W kategorii wiekowej – gimnazjum zgarnęli wszystkie nagrody. Piotr Demianiuk, Wiktoria Guzik i Dawid Zajdel z klasy IIa to zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca Ogólnopolskiego Konkursu „Mennica przyszłości - pieniądz przyszłości” zorganizowanego z okazji 250-lecia Mennicy Polskiej przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne i Mennicę Polską S.A. pod patronatem medialnym historycznego pisma „Mówią Wieki”.
Uczniowie napisali prace pisemne, w których przedstawili swoje nowatorskie pomysły, jak będą wyglądały w przyszłości pieniądze i co za tym idzie, jaka będzie rola mennicy w ich produkowaniu. W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski, a do Warszawy na podsumowanie konkursu zaproszonych zostało dziewięciu zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Wręczenie nagród odbyło się 8 czerwca w Gabinecie Numizmatycznym Mennicy Polskiej przy ul. Waliców w Warszawie, a nagrody wręczył Prezes i Dyrektor Naczelny Mennicy Polskiej – Grzegorz Zambrzycki oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego – Przemysław Ziemba. Po uroczystości laureaci wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi zostali zaproszeni do nowej siedziby Mennicy na Białołęce. Tam wszyscy pod specjalnym nadzorem mieli możliwość zobaczyć, jak od podstaw powstają pięciozłotówki, kolumbijskie pesso i monety kolekcjonerskie. Ta niecodzienna nagroda chyba na zawsze zostanie w pamięci zwiedzających.
Korzystając z pobytu w Warszawie, Piotr, Wiktoria i Dawid, zwiedzili Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Ogrody Biblioteki UW. Jednak niewątpliwą atrakcją dla młodzieży była wizyta w studio programu rozrywkowego – Familiada emitowanego przez drugi program TVP. Takie obejrzenie telewizji „od środka” to bardzo ciekawe doświadczenie. Reżyserki dźwięku, obrazu i światła, słynny kącik muzyczny i komputer, który się namyśla, nie mają już przed nimi tajemnic. A pamiątkowe zdjęcia na pewno będą na honorowym miejscu w rodzinnych albumach.


Magdalena Świerczyńska

Konkurs - "Krośnieński Mistrz Ortografii 2016"

 

m orto

W dniach 2-3 czerwca w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs „Krośnieński Mistrz Ortografii 2016”. Była to już piąta jego edycja. W tym roku wzięło w nim udział 170 uczestników. Rywalizację przeprowadzono w kilku grupach wiekowych. Uczestnicy konkursu pisali dyktando przygotowane przez poetę i prozaika – Jana Tulika. Nie było ono łatwe skoro żadnemu z uczestników nie udało się uniknąć ortograficznej lub interpunkcyjnej wpadki. Autor najlepszej pracy zrobił siedem błędów ortograficznych i dwa interpunkcyjne. W każdej kategorii przyznawano jednej osobie tytuł „Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2016” oraz dwa wyróżnienia. I mamy sukces - nasza uczennica Anna Szczurek otrzymała wyróżnienie. Laureatów nagrodzono 4 czerwca podczas Dni Krosna Miasta Szkła. Gratulujemy kolejnego sukcesu. Opiekunem uczennicy była p. Magdalena Świerczyńska.

 

 

"Antyk - od słowa do dzieła" - konkurs literacki

 

konkurs literacki

Konkurs organizowany był przez LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice przygotowane przez p. Magdalenę Świerczyńską: Anna Szczurek (kl. III B), Wiktoria Guzik (kl. II A) i Natalia Bień (kl. I)
Cel konkursu to: podnoszenie poziomu wiedzy o kulturze antyku i świadomości ciągłości tradycji, promowanie chęci samodzielnego poszerzania wiedzy w zakresie starożytnej literatury, filozofii, sztuki, promowanie zainteresowań humanistycznych. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się 12 maja w szkołach, które zgłosiły chęć udziału w konkursie. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych. Prace zostały przesłane do Organizatorów Konkursu. Zgodnie z regulaminem do II etapu zakwalifikowane zostały osoby, które uzyskały wynik co najmniej 75%. 
Do drugiego etapu zakwalifikowały się wszystkie nasze uczennice
. 23 maja w LO im. M. Kopernika w Krośnie odbył się II etap konkursu. Oto jego wyniki – Anna Szczurek została Laureatką III miejsca - zdobyła 32 pkt. na 50. Pozostałe uczennice również wypadły dobrze – Wiktoria Guzik zdobyła 29p/50, a Natalia Bień 27p/50. 
Ania została zaproszona wraz z opiekunem na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się 22 czerwca w I LO w Krośnie. 
Gratulujemy i cieszymy się z kolejnych sukcesów!!!

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

 

flaga

 

21 kwietnia Julia Dębiec z kl. II B reprezentowała naszą szkołę i gminę Miejsce Piastowe na powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej w Iwoniczu.

 

 

 

 

 

X edycja Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej

kraj
06 kwietnia uczennice naszego gimnazjum - Kinga Bałon, Julia Dębiec i Joanna Wilk wzięły udział w X edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej, która odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym.
Julia Dębiec z klasy II B zaprezentowała wiersz Mariana Jonkajtysa pt. ,,Żywa pamięć'', zajmując III miejsce w kategorii gimnazjów i 21 kwietnia będzie ona reprezentować Gminę Miejsce Piastowe na etapie powiatowym Konkursu w Iwoniczu.
Uczennice do występu przygotowywały się pod opieką p. E. Gosztyły.

 

Sukces Mateusza Bajdy z II A !!!

mb

 

14 marca w remizie OSP w Miejscu Piastowym odbył się Gminny Etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasze gimnazjum reprezentowało dwóch uczniów – Mateusz Bajda i Dawid Zajdel z klasy II A. Byli to jedyni reprezentanci gimnazjów z terenu gminy Miejsce Piastowe. Jak zwykle test był bardzo trudny i jak w każdym konkursie trzeba było wykazać się obszerną wiedzą – wiedzą, którą niekoniecznie zdobywa się na lekcjach. Część pisemna – testowa - składała się z 30 pytań. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 40 minut. W związku z tym, że nie było konkurencji Mateusz i Dawid zakwalifikowali się do etapu ustnego. Komisja konkursowa po zsumowaniu punktów z części pisemnej i ustnej do etapu II – powiatowego, który odbędzie się w Szczepańcowej 6 kwietnia zakwalifikowała – Mateusza Bajdę. W części pisemnej zdobył on 18 punktów. Gratulujemy naszym uczniom, a Mateuszowi życzymy powiedzenia na szczeblu powiatowym.  Uczestnicy jak co roku w nagrodę otrzymali dyplomy, torbę, a w niej różnorakie słodkości, dodatkowo Mateusz jako zwycięzca – nagrodę rzeczową. Dla uczestników przygotowany był poczęstunek. Nad całością konkursu czuwała pani Bernarda Binkowicz - Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOPSP w Miejscu Piastowym.

 

VI powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Sybirackiej

sow

 

 

19 marca uczennice kl.II B Publicznego Gimnazjum - Julia Dębiec i Andżelika Pudlik reprezentowały naszą szkołę na VI powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Sybirackiej w Jedliczu. Dziewczęta zaprezentowały wiersze Mariana Jonkajtysa  i Karola Balińskiego ukazujące tragiczne losy Polaków zesłanych na Wschód w XIX wieku i w czasie II wojny światowej.

 

  

  

Wielki sukces naszych uczennic !!!

konkkur

Dwie nasze uczennice  - Wiktoria Guzik z II b i Anna Szczurek z III a osiągnęły wspaniałe wyniki w kuratoryjnym konkursie z języka polskiego. Wiktoria znalazła się na 24, a Ania na 56 miejscu. Taki wynik otwiera naszym uczennicom drogę do  III etapu konkursu, który odbędzie się w Rzeszowie. Zgodnie z regulaminem weźmie w nim udział do 90 uczniów z najwyższymi wynikami. Uczennice do konkursu przygotowuje p. Magdalena Świerczyńska. Ania Szczurek dodatkowo odnotowała na swoim koncie drugi sukces – zakwalifikowała się do III etapu kuratoryjnego konkursu z biologii. Na liście jest na 46 pozycji na 88 zakwalifikowanych. Opiekunką Ani jest p. Barbara Sznajder. Przed naszymi uczennicami najtrudniejsze wyzwanie – III etap i walka o tytuł Laureata, czego im z całego serca życzymy.

 

 

 

 

"Z biegu kilku słów" - nagroda w XVI Krośnieńskim Konkursie Literackim!!!

kb2

Gratulujemy Annie Szczurek z klasy IIIb, która w XVI Krośnieńskim Konkursie Literackim zdobyła III nagrodę. Na Konkurs napłynęło 118 prac autorstwa 85 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Południowej Polski. Ania otrzymała nagrodę w kategorii proza za utwór Z biegu słów kilkaNagrodzone i wyróżnione prace opublikowane zostały w specjalnym numerze Krośnieńskich Zeszytów Bibliotecznych. Prezydent Miasta Krosna oraz Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym serdecznie pogratulowali wszystkim uczestnikom XVI edycji Krośnieńskiego Konkursu Literackiego i życzyli im dalszych sukcesów. Rozstrzygnięcie konkursu uświetnione zostało koncertem  bluesowo-jazzowej artystki  Ewy Novel.

 

  Gratulacje dla naszych uczennic!!!

sow

 

Na stronie kuratoryjnej pojawiły się wyniki z konkursu z języka polskiego. Na liście zakwalifikowanych do II etapu znalazły się nasze uczennice – Anna Szczurek z III b oraz Wiktoria Guzik z II a. Gratulujemy!!! Uczennice do konkursu przygotowuje p. Magdalena Świerczyńska. To kolejny sukces odnotowany przez naszych uczniów w tegorocznych kuratoryjnych konkursach. Ania Szczurek  została zakwalifikowana do  II etapu  konkursu z chemii i biologii. W miniony piątek zmierzyła się już z pytaniami z biologii na II etapie. Na wyniki czekamy. Życzymy sukcesów wszystkim naszym uczniom!!!

 

  Sukces Ani!!!

 

Rozpoczęły się kuratoryjne konkursy przedmiotowe. Za nami konkurs z biologii i chemii. I mamy sukces - Ania Szczurek z III b zakwalifikowała się do II etapu z biologii i chemii. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Do konkursu z biologii Anię przygotowuje p. Barbara Sznajder, a z chemii p. Katarzyna Juszczyk.

 

 

Gimnazjaliści na XXI Konkursie Poezji autorstwa Bronisławy Betlej!!! 

poezja

20 X uczennice: Kinga Bałon, Wiktoria Skubisz, Julia Dębiec, Andżelika Pudlik i Joanna Wilk reprezentowały nasze gimnazjum na XXI Konkursie Poezji autorstwa Bronisławy Betlej, który odbył się w zabytkowym budynku Szkoły Ludowej w Żarnowcu.

Uczestnicy mogli zaprezentować wybrany utwór poetycki z ogromnego dorobku Artystki. Szczególne wrażenie na młodzieży zrobiło spotkanie z „prawdziwą, żywą poetką”, z którą można porozmawiać i otrzymać autograf.

Pani Bronisława z wielką radością wysłuchiwała recytowanych tekstów, dodawała własne komentarze do nich, gdyż jak nadmieniła wielokrotnie – wszystkie związane są z jej własnym życiem i doświadczeniami.

Uczennice przygotowywały się pod opieką pani Elżbiety Gosztyły.

 

 

   Projekt "Misja przyroda" -  zakończony!!!

Projekt: „Misja przyroda”, w którym uczestniczyło 36 uczniów naszego gimnazjum z klas II - III dobiegł końca. W poniedziałek wysłana została do Warszawy praca konkursowa: „Z Piastusiem odkrywamy skarby przyrody ikultury w naszej gminie”, nad którą pracowali uczniowie po przyjeździe z Zielonej Szkoły, zorganizowanej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Przygotowanie pracy trwało 3 tygodnie. Uczniowie podzieleni na zespoły zadaniowe gromadzili materiały do pracy końcowej –prezentacji z elementami Questu. Grupa pierwsza otrzymała zadanie przejścia wyznaczonej ścieżki, sfotografowania wybranych obiektów – zajęło nam to cztery godziny, grupa druga zbierała materiały o obiektach i zagadki, grupa trzecia przygotowywała prezentację. W prezentacji znalazły się rymowanki, które wskazywały, w jaki sposób dotrzeć do kolejnego przystanku. Uczniowie wykazywali się pomysłowością. Każdy czuł się odpowiedzialny za powierzone zadanie. Dziś czujemy satysfakcję z wykonania pracy, którą każdy może obejrzeć po kliknięciu w link poniżej.

W projekcie : „Misja przyroda” realizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi Polskiej uczestniczy 200 szkół z całej Polski. Nasza szkoła do programu została zgłoszona przez Organ Prowadzący - Gminę Miejsce Piastowe. Udział w realizacji projektu był dla uczniów ciekawym doświadczeniem, a po pobycie na Zielonej Szkole pozostaną im wspaniałe wspomnienia.

Prezentacja – kliknij link

 

 Biznesowe Pionierki zakończyły ekonomiczny projekt!!!

 

Na stronie programu: „Młodzi przedsiębiorcy” pojawił się ostatni komentarz do wykonanej przez Biznesowe Pionierki. Jest on oczywiście pozytywny, co oznacza, że dziewczyny po dziesięciu miesiącach pracy osiągnęły cel i znalazły się na finiszu. Oto słowa naszej mentorki – pani Magdaleny Świderskiej: „Dobrze podsumowałyście swój projekt w analizie SWOT wymieniając mocne i słabe strony waszego przedsięwzięcia. Zdajecie sobie też sprawę, jakie mogą być zagrożenia dla powodzenia waszego biznesu. Uważam, że radziłyście sobie świetnie…. Cieszę się, że kurs wam się podobał, dużo was nauczył na temat zakładania firmy i mam nadzieję, że dobrze się przy tym bawiłyście. Co teraz, po zakończeniu kursu? Wykorzystajcie to, czego się nauczyłyście! Prowadźcie firmę (koście trawniki, udzielajcie korepetycji… zresztą to wy sami macie najlepsze pomysły na działalność), reformujcie przedsiębiorstwa waszych rodziców i znajomych, potraktujcie nadchodzący rok szkolny (a wcześniej wakacje) jak biznes, który ma wam przynieść jakiś zysk: lepsze samopoczucie, lepszą pracę w przyszłości itd. Pozdrawiam i życzę wam miłego zakończenia roku szkolnego oraz wspaniałych wakacji. Może spotkamy się w przyszłym roku”.

Gratulujemy jeszcze raz naszym aktywnym Biznesowym Pionierkom!!!!

 

I Konkurs Recytatorski Poezji Jana Zycha

 

27 maja uczennice gimnazjum Gabriela Puchalska i Wiktoria Skubisz pod opieką p. Elżbiety Gosztyły reprezentowały naszą szkołę na I Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Zycha, który odbył się w Dworze Szeptyckich w Korczynie.

 

Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej

 

30 kwietnia Gabriela Puchalska z 3a reprezentowała nasze Gimnazjum na Powiatowym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej, który odbył się w Iwoniczu. Uczennica zaprezentowała wiersz K.K.Baczyńskiego pt.

"Elegia o ... [chłopcu polskim]".

 

Ogólnopolski Konkurs "Arsenał Pamięci"

 

Trzy nasze uczennice z klasy III b – Sabina Fornal, Aleksandra Józefczyk oraz Marcela Zima - zostały Laureatami XIV Ogólnopolskiego Konkursu: „Arsenał Pamięci”. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. w Krościenku Wyżnym. Opiekunem uczniów była Pani Lucyna Kandefer.

Gratulujemy uczennicom!!!

Eliminacje do IX Konkursu Poezji Patriotycznej

8 kwietnia odbyły się eliminacje gminne do IX Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej. Publiczne Gimnazjum reprezentowały uczennice Gabrysia Puchalska i Wiktoria Skubisz. Gabrysia Puchalska zajęła 3 miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym, który odbędzie się w Iwoniczu. Uczennice pracowały pod opieką Pani Elżbiety Gosztyły.

"Dziurawy Parasol" w Rzeszowie


Dnia 28 lutego 2015 roku, w sobotę, nasi uczniowie z klasy III b oraz dwie uczennice z II a gimnazjum brali udział w XIV Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych w Rzeszowie. Aktorzy po opieką pani Renaty Leśniak, która po raz trzeci z kolei poprowadziła swoją grupę osiągając sukces, oraz Magdaleny Świerczyńskiej przedstawili inscenizację w języku włoskim pt. „Biancaneve” (Królewna Śnieżka). Poprzez ciężkie, czasem długie próby oraz niesamowitą pamięć i talent aktorski uczniów osiągnęli zamierzony cel i stanęli na podium, zdobywając drugie miejsce w rywalizacji z „dwunastką” grup aktorskich! Ale to nie koniec sukcesów. Koleżanka z klasy drugiej Nikoletta Guzik uzyskała nagrodę za najlepszą kreację aktorską i otrzymała bon rabatowy na 40 lekcji wybranego języka w szkole języków obcych Promar w Rzeszowie. Gratulujemy wszystkim aktorom, opiekunom i koleżankom i kolegom, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.

Obsada aktorska to:

 

 • Biancaneve (Śnieżka) – Nikoletta Guzik
 • Cacciatore (Myśliwy)/Principe (Książę)/Cucciolo(Krasnoludek- Szczeniaczek) – Grzegorz Farbaniec
 • Narratore (Narrator)/Eolo (Krasnoludek) – Mateusz Turek
 • Regina (Królowa)/Strega(Staruszka-Czarownica) – Sabina Turczyn
 • Specchio(Lustro)/ Pisolo(Krasnoludek) - Marcin Malinowski
 • Mammolo(Krasnoludek) - Marcela Zima
 • Dotto(Krasnoludek) - Kinga Bałon
 • Brontolo(Krasnoludek) - Krystian Guzik
 • Gongolo(Krasnoludek) - Gabriela Szczepanik

Każdy z aktorów otrzymał nagrodę w postaci drobnego upominku od sponsorów konkursu oraz na koniec roku wpis na świadectwo, dzięki któremu otrzyma większą ilość punktów do wybranej szkoły średniej.

Grzegorz Farbaniec - Laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego

 

Grzegorz Farbaniec – uczeń klasy III b, został Lauaratem Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego. Aby odnieść taki sukces, trzeba było wiele się napracować, ale warto było. Jesteśmy dumni z sukcesu Grzegorza i gratulujemy. Po odbiór dyplomu z tytułem Laureata Grzegorz pojedzie do Rzeszowa. Tytuł ten upoważnia go do zwolnienia z gimnazjalnego egzaminu z języka polskiego. Do konkursu ucznia przygotowywała Pani Magdalena Świerczyńska.

 

II miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

 

05.03. w Remizie Srażackiej w Miejscu Piastowym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, podczas którego mieli być wyłonieni reprezentanci naszej gminy do etapu powiatowego w kategorii – szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test pisemny, a następnie trzej najlepsi w każdej kategorii, odpowiadali przed komisją na 4 pytania. W eliminacjach wzięło udział 3 uczniów naszego gimnazjum z klasy III a – Kasia Kozioł, Rafał Jakieła, Mateusz Farbaniec. Najlepszy z nich okazał się Rafał, który przeszedł do II etapu – części ustnej i zajął ostatecznie II miejsce. Rafał wprawdzie nie zakwalifikował się do etapu powiatowego, ale niewątpliwie odniósł sukces, bo na przygotowanie do konkursu nie było zbyt dużo czasu, a zakres materiału było obszerny. Serdecznie gratulujemy.

 
Wielki sukces naszego Grzegorza Farbańca

 

Uczeń naszego gimnazjum – Grzegorz Farbaniec (kl. III b) wziął udział w III etapie Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego. To wielki sukces, którego Grzegorzowi gratulujemy i życzymy zdobycia tytułu Laureata. Gratulacje należą się również Ani Szczurek – uczennicy klasy II b, która doszła do II etapu, a do przejścia do kolejnego, zabrakło jej tylko jednego punktu. Do konkursu uczniów przygotowywała Pani Magdalena Świerczyńska.

 

Wysokie miejsce w Finale Wojewódzkim
 
 
 Nasza uczennica Natalia Masłyk zajęła wysokie 8 miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Indywidualnych Biegów Przełajowych, który odbył się w Kolbuszowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Wyróżnienie na Konkursie Recytatorskim
 

 

23 października 2014 r. uczniowie klas III: Gabriela Puchalska i Krzysztof Kilarowski pod opieką p. Elżbiety Gosztyły reprezentowali naszą szkołę na Konkursie Recytatorskim Poezji Bronisławy Betlej.

Konkurs odbył się w Szkole Ludowej w Żarnowcu, a przygotowany został przez GOK w Jedliczu. Dla młodych ludzi szczególnym przeżyciem było spotkanie z Poetką, która zasiadała w gronie jury i oceniała występy uczniów. Często też opowiadała o swoich skojarzeniach związanych z danym tekstem. Wielokrotnie podkreślała, że wszystkie te wiersze mają źródło w jej życiu u jej przeszłości.

Występ Gabrieli Puchalskiej doceniony został wyróżnieniem w kategorii uczniów klas trzecich. Gratulacje

 

Przeszli do etapu rejonowego

 

 Grzegorz Farbaniec z kl. III b i Anna Szczurek z kl. II b przeszli do kolejnego etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

W rejonowym etapie, który odbędzie się 7 listopada będą zmagać się z trudnymi, egzystencjalnymi zagadnieniami. Temat wiodący drugiego etapu brzmi:  "Pytania o sprawy ostateczne”.

GRATULUJEMY

 
 
 
I miejsce w konkursie "Każde miasto ma swój kryminał"

 

Adriana Mleczek zajęła I miejsce w konkursie

„Każde miasto ma swój kryminał” .

W konkursie zorganizowanym przez KBP wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Anna Szczurek i Adriana Mleczek. Obydwie napisały bardzo ciekawe opowiadania kryminalne, których akcja jest osadzona w Krośnie.

Na konkurs wpłynęło 40 prac z całego powiatu. Cieszymy się, że to właśnie praca Ady zdobyła główną nagrodę. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 22 października 2014 r. w Saloniku Artystycznym KBP przy ul. Wojska Polskiego podczas spotkania z Katarzyną Bondą – autorką bestsellerowych kryminałów.

GRATULUJEMY

 
Turniej Orlika o Puchar Premiera RP - 2014/2015
 

 

Uczniowie ZSP w Miejscu Piastowym brali udział w Turniej Orlika o Puchar Premiera RP. Startowali oni na różnych etapach w trzech kategoriach wiekowych: dziewczęta starsze, chłopcy młodsi, chłopcy starsi.

Wyniki osiągane przez nasze drużyny:

Kategoria: CHŁOPCY MŁODSI

Kategoria: CHŁOPCY STARSI

Kategoria: DZIEWCZĘTA STARSZE

 

 

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą corocznie w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Konkursy te złożone są z trzech etapów.

I – szkolny, piszą wszyscy chętni uczniowie w swoich szkołach. Do kolejnego etapu przechodzi 200 najlepszych z całego województwa podkarpackiego, który osiągnęli minimum 60% poprawnych odpowiedzi.

II etap – rejonowy, wyłania 80 najlepszych uczniów całego województwa podkarpackiego, którzy przechodzą do ostatniego etapu wojewódzkiego.

III etap – wojewódzki – wyłania spośród nich 30 laureatów – uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. Pozostali uczestnicy otrzymują tytuł finalisty.

 

W historii naszego gimnazjum tytuły laureata lub finalisty otrzymali:

 

Język polski

– 1 laureat (Katarzyna Adamska)

– 2 finalistów (Paulina Kluk, Paulina Janusz)

 

Matematyka

– 1 finalista (Paweł Borek)

 

Biologia

– 3 laureatów (Katarzyna Sznajder, Paulina Kobylak, Michał Frydrych)

– 4 finalistów (Weronika Jurczak, Katarzyna Juraszek, Kamila Zajdel, Rafał Deptuch, Natalia Obłój)

 

Geografia

– 5 laureatów (Artur Malinowski, Paulina Janusz, Paulina Janusz, Michał Giergowski, Paulina Janusz)

 

Chemia

– 3 finalistów (Ireneusz Gawlik, Weronika Jurczak, Ewelina Lenik)

 

Informatyka

– 3 laureatów (Jakub Czekański), (Jakub Czekański i Mateusz Słaby – rok szkolny 2009/2010)

– 1 finalista (Michał Węgrzyn)

 

Historia

– 2 laureatów (Karolina Bieszczad, Paulina Janusz)

– 2 finalistów (Paulina Janusz, Jakub Skwara)

 

Religia

-  laureat Powiatowego Konkursu Literackiego o Janie Pawle II (Kamil Zajdel) - dyplom

 

Więcej informacji o konkursach przedmiotowych na stronie www.ko.rzeszow.pl w dziale konkursy przedmiotowe.

 

- Anna Szczurek - laureatka XIV Krośnieńskiego Konkursu Literackiego

 

 


 

 

Spośród wielu nagród zdobytych przez naszych gimnazjalistów na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim w następujących konkursach:

 

- dwie laureatki Ogólnopolskiej Olimpiady z chemii - Olimpus Sesja Wiosenna 2012 i 2013 (Beata Kuźnar i Iwona Kuźnar)

- Iwona Kuźnar otrzymała stypendium z Programu Stypandialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2012/2013 realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.3.

- finaliści projektu naukowego FENIKS 2012

• historycznym „Arsenał Pamięci” - corocznie grupa uczniów uzyskuje tytuły laureatów również w 2012 i 2013

-II miejsce w XII Wojewódzkim PrzeglądzieTeatrzyków Obcojęzycznych 2013

•I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy Pożarom" 2013 (Kacper Kafel)

• olimpiadzie przedmiotowej z chemii – laureat i dwa wyróżnienia

• festiwalach pieśni patriotycznej, ludowej, żołnierskiej, tańca ludowego - pierwsze i drugie miejsca

• filmowych – drugie miejsce

• stron internetowych w portalu INTERKLASA – czwarte miejsce

• plastycznych - pierwsze, drugie miejsca i liczne wyróżnienia, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy Pożarom" 2013

oraz drugie miejsce w konkursie międzynarodowym

• przyrodniczych i ekologicznych – drugie i trzecie miejsca

• gazetek szkolnych – czwarte miejsce

 

 

Osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w konkursach:

 

Kamil Zajdel – zakwalifikował się do II etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z biologii oraz został laureatem Powiatowego Konkursu Literackiego o Janie Pawle II;

•I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy Pożarom" 2013 (Kacper Kafel)

•Wyróżnienie w XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Twoje Stare Miasto" 2013 (Kacper Kafel)

• pieśni patriotycznej – trzecie miejsce

• gazetek szkolnych – pierwsze miejsce

• historycznych – wielu laureatów

• przyrodniczych – pierwsze miejsce

• fotograficznych – wyróżnienia

• promocji zdrowego stylu życia – drugie miejsce

• literackich – wielu laureatów

• olimpiad ekologicznych – kilku finalistów

• archiprezbiterialnych Olimpiadach Wiedzy o Wielkich Polakach – kilkakrotnie czołowe miejsca

 

 

Osiągnięcia na szczeblu powiatowym w konkursach:

 

•I miejsce w powiatowych eliminacjach XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" 2013 (Marcin Lenik)

• wędkarskich turniejach szkół – kilkakrotnie pierwsze miejsca

• pieśni patriotycznej

• zespołów teatralnych – wyróżnienia

• poezji sybirackiej, patriotycznej

• plastycznych

• turniejach wiedzy pożarniczej

• fotograficznych

• wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

 

Aleksandra Kokoszka – zdobyła I miejsce w szkolnym konkursie z j. angielskiego;

Magdalena Maziarka - zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach – św. Jan z Dukli;

Kamil Zajdel – zakwalifikował się do II etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z biologii oraz został laureatem Powiatowego Konkursu Literackiego o Janie Pawle II;

Kinga Bałon - zdobyła I miejsce w szkolnym konkursie z j. angielskiego oraz I miejsce w szkolnym konkursie „Kartka Bożonarodzeniowa”;

 

Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej

W okresie zimowym w naszej szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej z udziałem reprezentacji 6 klas Publicznego Gimnazjum. W wyniku zaciętych zmagań zwyciężyła reprezentacja klasy IIIa, a królem strzelców okazał się reprezentant zwycięskiej drużyny Patryk Kucza.

Zobacz szczegółowe wyniki

 

Największe osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły:

Natalia Masłyk – złoty medal w biegu na 1000 m podczas Halowych Mistrzostw Okręgu w Lekkiej Atletyce w Mielcu;

Bartłomiej Raś – srebrny medal w biegu na 600 m podczas Halowych Mistrzostw Okręgu w Lekkiej Atletyce w Mielcu;

Gabriela Szczepanik – brązowy medal w biegu na 600 m podczas Halowych Mistrzostw Okręgu w Lekkiej Atletyce w Mielcu;

II miejsce chłopców w piłce siatkowej podczas Gminnej Gimnazjady. W skład drużyny wchodzą: Grzegorz Farbaniec, Rafał Gazda, Rafał Wilk, Krzysztof Kilarowski, Patryk Kucza, Maksymilian Gajewski, Kamil Rudny, Szymon Kanik, Rafał Zajdel, Paweł Dudek, Kamil Pudło;

Bartłomiej Raś – otrzymał II miejsce w Mistrzostwach Makroregion w Mielcu oraz XIV miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych;

 

•III miejsce Finał Wojewódzki Coca-Cola Cup 2012 i 2013,

•IV miejsce w Turnieju Orlika o Puchar D.Tuska,

•Gimnazjada Piłka Siatkowa 2013 - powiatowe

•VII miejsce Mistrzostwa  Polski - Biegi Przełajowe 2013,

•I miejsce Biegi Przełajowe 2012 i 2013,

•III miejsce Biegi Sty lAnglosaski 2012,

•IV miejsce Bieg Krótko Dystansowy 2011,

• pierwsze miejsce w finale wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych 2010 (startowało 112 osób)

• czwarte i siódme miejsce w finale wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych 2011 (startowało 125 osób)

•I miejsce Finał Wojewódzki Gimnazjum

• trzecie miejsce w finale wojewódzkim Piłkarskiego Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska

• ósme miejsce drużyny w finale wojewódzkim Ligii Lekkoatletycznej (indywidualnie pierwsze i czwarte miejsce w skoku wzwyż)

• awans do finału wojewódzkich rozgrywek Coca-Cola Cup

• wysokie osiągnięcia w zawodach piłki siatkowej, piłki ręcznej, tenisie stołowym

 Sukcesy osiągane w  konkursach tematycznych w poszczególnych latach

2010/2011

 • 2 miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego – Warka 2011 (Grażyna Bober)
 • 3 miejsce w IX Międzygimnazjalnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej dla Województwa Podkarpackiego (Grażyna Bober)
 • 3 miejsce w IV Powiatowym Konkursie polskiej Pieśni Patriotycznej w Miejscu Piastowym (Grażyna Bober)
 • Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej o Tematyce Miłosnej w Dukli (Grażyna Bober)
 • Laureatka (7 miejsce) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Chemii "Olimpus" (Joanna Węgrzyn)
 • I miejsce w woj. podkarpackim w indywidualnych biegach przełajowych (Kamila Zatorska)
 • IV miejsce w woj. podkarpackim w Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska (Drużyna dziewcząt w piłce nożnej)
 • I miejsce w  Wędkarskim Turnieju Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Krosna (Tomasz Szwast, Marcin Szwast, Szymon Kołodka)
 • I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego (Justyna Rymar)
 • II miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego (Karol Borek)
 • I miejsce w Gminnym Konkursie Języka angielskiego (Weronika Chłap)
 • I miejsce w konkursie "Historia pewnego drzewa" (Dominika Marecka)
 • II miejsce w Powiatowym Konkursie Polskiej Poezji Sybirackiej (Piotr Szubra)
 • I miejsce w Gminnym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej (Weronika Chłap)
 • III miejsce w Gminnym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej (Helena Rychel)
 • VI miejsce w Półfinale Olimpiady o Wielkich Polakach (Justyna Kołodziej)
 • Siedemnastu laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Arsenał Pamięci"

2009/2010

 • I i II miejsca na etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”
 • II miejsce w eliminacjach powiatowych Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK
 • Cztery wyróżnienia w V edycji konkursu fotografii przyrodniczej Magurskiego Parku Narodowego „Przyroda w skali mikro”

 

2008/2009

 • I miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej
 • Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim twórczości Bronisławy Betlej (Artur Szubra)
 • II miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym „Fundusze europejskie okiem młodzieży”
 • Wyróżnienie dla redakcji gazetki szkolnej „Ale Numer” w IV Podkarpackim Konkursie Gazetek Szkolnych
 • 2 wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie chemicznym (13 miejsce Paulina Janusz i 15 miejsce Monika Michalczyk)
 • 30 laureatów w „Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Arsenał Pamięci 2009” (laureaci corocznie jeżdżą do Łodzi po odbiór cennych nagród)
 • I miejsce w XVI Wędkarskim Turnieju Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Krosna Balaton 2008
 • I miejsce w gminnym Konkursie plastycznym „Ks. Bronisław Markiewicz i jego dzieło”

 

2007/2008

 • Nagroda Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej w Konkursie Literackim organizowanym przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną
 • IV miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Folklor mojego regionu – historia ludzi i miejsc” na stronę internetową, ogłoszonego przez portal edukacyjny INTERKLASA.
 • I miejsce w III Podkarpackim Konkursie Gazetek Szkolnych organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie,
 • 10 laureatów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Arsenał Pamięci”
 • I miejsce w konkursie organizowanym przez PTTK w Krośnie pt. „Co można pokazać rówieśnikom w swojej miejscowości”
 • Wyróżnienie w VIII powiatowym konkursie plastycznym „Moja mała ojczyzna”
 • I miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej
 • II miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu historycznego „Granice zdrady narodowej i państwowej w dziejach Polski”
 • V miejsce w etapie ponadwojewódzkim ogólnopolskiego konkursu historycznego „Nadzieje i rozczarowania. Społeczeństwo polskie w czasach Gomółki i Gierka”.
 • wyróżnienie w etapie powiatowym konkursu plastycznego „Drogi do niepodległości”
 • II miejsce w międzynarodowym konkursie plastycznym „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”
 • Laureatka konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” - etap woje¬wódzki. Praca wyróżniona na etapie ogólnopolskim
 • wyróżnienie w XIV Targach satyrycznych „Kogel - Mogel” w Miejscu Piastowym oraz wyróżnienie w XV Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Michalinalia” za spektakl „Bogowie Olimpu w naszych czasach”

 

2006/2007

 • I miejsce w eliminacjach powiatowych Olimpiady „Zdrowego Stylu Życia”
 • 5 laureatów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Arsenał Pamięci”
 • II miejsce w II Podkarpackim Konkursie Gazetek Szkolnych w Rzeszowie
 • Laureat konkursu literackiego „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”
 • I miejsce na szczeblu wojewódzkim w konkursie „Dbajcie o naszą ojczystą przyrodę”
 • I i II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Drogi do niepodległości”
 • Wyróżnienie w gminnym Konkursie Ozdób Wielkanocnych

 

2005/2006

 • III miejsce na etapie wojewódzkim konkursu ogólnopolskiego „Od Jałty do Gdańska”- 25 lat NSZZ „Solidarność”
 • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Piękno w kamieniu, wodzie i metalu zaklęte”
 • wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Prosto z Krosna”
 • wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastyczno – literackim „Ilustracja do dzieł Marii Konopnickiej”
 • wyróżnienie w Konkursie Literackim Twórczości Bronisławy Betlej
 • III miejsce w Konkursie Literackim „Moja mała Ojczyzna - baśnie, podania, legendy”
 • Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Szopki Bożonarodzeniowe i ozdoby choinkowe”
 • I i II miejsce oraz wyróżnienie w okręgowym konkursie „Jak pies z kotem” organizowanym przez LOP w Krośnie i Polski Związek Kynologiczny
 • II miejsce w okręgowym konkursie „Strona ekologiczna w gazetce szkolnej”
 • II miejsce w kategorii „szkoła” oraz wyróżnienie w kategorii „uczeń” w ogólnopolskim konkursie „Młodzież w przyjaźni ze środowiskiem”
 • III miejsce w V Konkursie Szkolnych Zespołów Ratowniczych PCK
 • II miejsce w etapie archiprezbiterialnym V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach – bł. Ks. B. Markiewicz
 • X miejsce (finalista) V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach – bł. Ks. B. Markiewicz
 • Nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Miejsce Piastowe na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
 • II miejsce w konkursie plastycznym „Przyroda nie może bronić się sama”
 • III miejsce w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
 • III miejsce w konkursie Ocalmy od zapomnienia „110 lat Ruchu Ludowego”

 

2004/2005

 • I miejsce w eliminacjach powiatowych i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady „Promocja zdrowego stylu życia”
 • Laureat wojewódzkiego konkursu „Wybieram trzeźwość” – kategoria literacka
 • finalista wojewódzkiego etapu olimpiady ekologicznej
 • I miejsce w konkursie ogólnopolskim „Przymierze z przyrodą”
 • III miejsce w konkursie Archiprezbiterialnym IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach św. Janie S. Pelczarze
 • IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gazetek Szkolnych „Pałuckie Pióro”
 • I miejsce i wyróżnienie w Konkursie Literackim Twórczości Bronisławy Betlej
 • 2 laureatów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Arsenał Pamięci”
 • II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym LOP „Szukam przyjaciela” (praca wydana jako plakat i znaczek Poczty Polskiej)
 • 6 miejsce w „Pikniku 25 państw” organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Miasta Krosna

 

2003/2004

 • II miejsce w konkursie gazetek szkolnych „Dziennikarskim piórem o mojej miejscowości” organizowanym przez kwartalnik ERGO w Krośnie
 • I i III miejsce w międzygimnazjalnym konkursie „Bliżej Europy”
 • wyróżnienie w Konkursie Literackim Twórczości Bronisławy Betlej
 • I i III miejsce w interdyscyplinarnym konkursie „Ideały Odrodzenia w litera¬turze i sztuce”
 • 3 laureatów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Arsenał Pamięci”
 • nagroda za prezentację pt. „Za pięć minut wywiadówka” na Targach Satyrycznych „Kogel – Mogel”
 • Nagroda główna na II Przeglądzie Grup Kolędniczych i Obrzędowych
 • III miejsce w międzywojewódzkim konkursie wiedzy o życiu i działalności Ignacego Łukaszewicza
 • III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

 

2002/2003

 • I nagroda za scenkę pantomimiczną pt. ”Kartkówka” na Targach Satyrycznych „Kogel – Mogel” w Miejscu Piastowym
 • wyróżnienia na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
 • Wyróżnienie III stopnia na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych „Teatralia 2002” za spektakl „I choć świat mu ciągle przeczył”
 • Wyróżnienie w konkursie literackim „Kapliczki i krzyże przydrożne w Rogach”
 • Laureat etapu wojewódzkiego konkursu „Europa w szkole”
 • II miejsce w Powiatowych Eliminacjach Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie

 

2001/2002

 • I i II miejsce w II Konkursie Literackim organizowanym przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną na temat „Ja i XXI wiek”
 • 3 miejsce w powiatowym konkursie ekologicznym „Przymierze z przyrodą”
 • Wyróżnienie w kategorii „teatr” na Przeglądzie Amatorskich zespołów Artystycznych „Mini – Art.”
 • II nagroda główna za scenkę Pt. „Kopciuszek” na Targach Satyrycznych „Kogel – Mogel”
 • Wyróżnienie w IX Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Michalinalia” za najlepszą reżyserię spektaklu „Pewnego razu w lesie”
 • I miejsce w konkursie plastycznym „Święta Bożego Narodzenia w moim domu”
 • I i II miejsce w konkursie „Uroki mojego regionu”
 • Nagroda w konkursie plastycznym przygotowanym przez Wydawnictwo „ARKA” z Poznania - ilustracja do wybranego utworu zamieszczona w podręczniku do klasy III
 • Nagroda główna za przedstawienie „Romeo i Julia” na Targach Satyrycznych „Kogel – Mogel”
 • II miejsce drużynowo w powiatowych eliminacjach Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie

 


 

Szkoła ma bardzo wysokie osiągnięcia sportowe.

Oto najważniejsze z nich:

 • I miejsce w gminnych zawodach piłki siatkowej – dziewczyny
 • I miejsce w gminnych zawodach piłki siatkowej – chłopcy
 • I miejsce w gminnych zawodach piłki ręcznej – dziewczyny
 • I miejsce dziewczyny w sztafetowych biegach przełajowych – zawody gminne
 • III miejsce w powiatowych biegach przełajowych – sztafety – dziewczyny
 • I miejsce w gminnej gimnazjadzie w tenisie stołowym - dziewczyny
 • I miejsce w skoku wzwyż w finale wojewódzkim w Lidze Lekkoatletycznej
 • III miejsce w skoku wzwyż w finale wojewódzkim w Lidze Lekkoatletycznej
 • Nasza drużyna zajęła VIII miejsce w województwie, w Lidze Lekkoatletycznej (startowało 26 drużyn)
 • III miejsce w Archidiecezjalnym turnieju Siatkówki Szkół Gimnazjalnych dziewcząt w Dubiecku. (startowało 14 drużyn)
 • XI miejsce drużyny dziewcząt w finale wojewódzkim Ligi Lekkoatletycznej w Mielcu (startowało 25 zespołów z całego województwa)
 • I miejsce drużyny chłopców w zawodach powiatowych Ligi Lekkoatletycznej w Krośnie w 2007, 2005 i 2003 r. (awans na finał wojewódzki)
 • I miejsce drużyny dziewcząt w zawodach powiatowych Ligi Lekkoatletycznej w Krośnie w 2006, 2004 i 2003 r. (awans na finał wojewódzki)
 • I miejsce drużyny dziewcząt w zawodach powiatowych w piłce siatkowej w 2006, 2003 i 2001 r. w Miejscu Piastowym
 • IX miejsce drużyny dziewcząt w zawodach rejonowych w Jaśle w 2001 i 2003 r. oraz w Krośnie w 2006r.
 • I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt w 2001r., II miejsce w 2003 r. i awans do zawodów rejonowych
 • II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych drużyny chłopców
 • w 2004, 2003 i 2001r. (awans do zawodów rejonowych)
 • II miejsce zespołu dziewcząt w tenisie stołowym w 2003 i 2002r.( awans do zawodów rejonowych)
 • II miejsce w indywidualnych biegach przełajowych powiatu krośnieńskiego w kategorii dziewcząt w 2007 i 2006 r. (awans na finał wojewódzki)
 • IV miejsce indywidualnych biegach przełajowych w 2006r. w kategorii chłopców (awans na finał wojewódzki)
 • II miejsce w indywidualnych biegach przełajowych powiatu krośnieńskiego w kategorii dziewcząt (awans na finał wojewódzki)
 • I miejsce w powiatowej gimnazjadzie piłki siatkowej dziewcząt (2006)
 • II miejsce w powiatowej gimnazjadzie piłki siatkowej dziewcząt (2005)

gmina gim